Egy tipikus 20–39 éves magyar szingli 30 éves és a fővárosban él. A szingli nők közül a 2016-os mikrocenzus, „kis népszámlálás” adatai szerint a legtöbben bolti eladóként, általános irodai adminisztrátorként, pultosként, pénzügyi ügyintézőként és elemzőként dolgoznak. A szingli férfiak körében a szoftverfejlesztő számított a leggyakoribb foglalkozásnak, melyet a lakatos, a rendszergazda, a bolti eladó és a tehergépkocsi-vezető, kamionsofőr követ a rangsorban.
A bejegyzéshez tartozó képi anyag, az alábbi linken letölthető.
A szingli szó hallatán sokan a nagyvárosban élő, magasan képzett, független, 30-as, 40-es éveikben járó nőkre gondolnak, akiknek a karrier és a saját céljaik megvalósítása játszik központi szerepet az életükben. A szinglikkel foglalkozó filmeket, sorozatokat látva legalábbis könnyen ez a kép alakulhat ki bennünk, többnyire ugyanis a nők szemszögéből, ilyen megvilágításban mutatják be ezt az élethelyzetet. Ezeknek a filmeknek a „főhősei” rendszerint nők, akik nagyvárosban élnek, sikeresek, karrierorientáltak, élénk közösségi életet élnek. Megjelenik ugyanakkor ezekben a filmekben a párkeresés is, ami nem is olyan egyszerű, mint ahogyan ezt talán elsőre gondolnánk.
Összességében mégis azt az érzést, látszatot kelthetik bennünk, mintha jól meglennének egyedül is, nem szeretnének mindenáron párkapcsolatban élni. Egy szingli élete nem teljesen olyan, mint ami a képernyőn keresztül, a közösségi média platformjain jelenik meg a szemünk előtt. Sőt a szinglik között több a férfi, mint a nő.
Egy tipikusnak tekinthető 20–39 éves magyar szingli 30 éves és a fővárosban él. A szingli nők körében a 2016-os mikrocenzus, „kis népszámlálás” adatai szerint a bolti eladó a leggyakrabban előforduló foglalkozás, melyet az általános irodai adminisztrátor, a pultos, a pénzügyi ügyintéző és elemző követ a rangsorban. A szingli férfiak közül arányaiban a legtöbben szoftverfejlesztőként, lakatosként, rendszergazdaként, bolti eladóként és tehergépkocsi-vezetőként, kamionsofőrként dolgoznak.
A statisztikai adatok tehát részben alátámasztják a médiában megjelenő szingliképet, hiszen a számok is arra utalnak, hogy a szinglik többsége a fővárosban és a nagyobb városokban él. Azt is láthatjuk az adatokból, hogy a szinglik között az átlagosnál többen rendelkeznek diplomával. Míg a 20–39 éves szinglik 44%-ának van felsőfokú végzettsége, addig ugyanez az arány a 20 éves és idősebb magyarok körében 22% körül alakult. Ugyanakkor bár számukat és arányukat tekintve kevesebben, de a kisebb városokban, községekben is élnek szinglik, és nemcsak felsőfokú végzettséget igénylő munkaköröket látnak el, hiszen ahogy az adatokból is kitűnik, sokan közülük például bolti eladóként, lakatosként vagy éppen kamionsofőrként dolgoznak.